دانلود کتاب زبان اصلی Secret Documents of Intelligence Branch on Father of The Nation, Bangladesh: Bangabandhu Sheikh Mujibur Rahman : Volume 4 (1954-1957)

[ad_1]

اسناد محرمانه بخش اطلاعات در مورد پدر ملت ، بنگلادش: شیخ مجیبور رحمان ، بانگاباندو ، بیانیه ای 14 جلدی است که توسط شیخ هاسینا ، نخست وزیر افتخاری بنگلادش ویرایش شده است. اینها مجموعه پرونده هایی است که شاخه اطلاعاتی دولت پاکستان برای شیخ مجیب الرحمن ، که به عنوان تنها رهبر این کشور ظاهر شد و به بنگاباندو (دوست بنگلادش) تبدیل شد ، نگهداری می شد. تا استقلال بنگلادش ، وی به عنوان پدر ملت افتخار می کرد. این مجلدات سوابق مربوط به دوره 1948 تا 1971 را در اختیار شما قرار می دهد و سیر حرکت جنبش ها و مبارزات سیاسی مختلفی را که منجر به تشکیل یک دولت ملی مستقل به نام جمهوری خلق بنگلادش شده است ، روشن می کند. اینها شامل جنبش زبان بنگالی در سال 1952 است ، که استقرار هویت ملی بنگالی را در منطقه کاتالیز کرد و پیشگام جنبش های ملی گرای بنگالی شد. شیخ مجیبور رحمان بانگاباندو ، مبارزه را برای استقلال ، ابتدا با نافرمانی توده ای پوپولیست و مدنی ، و بعداً در طول جنگ آزادی در بنگلادش ، رهبری کرد. از وقایع مهم ذکر شده در این مجلدات می توان به پیروزی در انتخابات جبهه متحد در 1954 ، جنبش شش نقطه ای 1966 ، پرونده توطئه آگارتالا در 1968 ، قیام گسترده در 1969 ، پیروزی انتخابات در 1970 و عدم همکاری اشاره کرد. جنبش در سال 1971. این اولین اسناد طبقه بندی نشده است که توسط دولت بنگلادش منتشر شده است و به عنوان یک منبع تاریخی بسیار ارزشمند برای درک آزادی بنگلادش خدمت می کند. این جلد چهارم شامل سوابق مربوط به دوره 1954-1957 است. رویدادهای موجود به شرح زیر است: WCR؛ عصاره ها و مجموعه هایی از جلسات عمومی مختلف ؛ زمینه های بازداشت سفر به کراچی برای دیدار با وزیر قانون پاکستان ؛ تصمیم شیخ مجیب الرحمان در 25 ماه مه به عنوان “روز غذا” ؛ انتقاد از عدم موفقیت دولتهای مرکزی و استانی ؛ تجمع قحطی در چیتاگونگ ؛ ارائه گزارش به عنوان دبیرکل جلسه شورای لیگ عوامی پاکستان شرقی ؛ فراخوان رئیس جمهور اسکندر میرزا برای بررسی بحران غذا و استعفای شیخ مجیب الرحمان از سبد کابینه تجارت و صنعت و سایر حوادث.

[ad_2]

دانلود پی دی اف کتاب Secret Documents of Intelligence Branch on Father of The Nation, Bangladesh: Bangabandhu Sheikh Mujibur Rahman : Volume 4 (1954-1957)